اخيراً، به گفته ي خود Tether (یک استارت‌آپ آمریکایی که رمزواره‌های (توکن) ارز مجازی به ازای دلار را فراهم می‌کند)، به سامانه‌های آن توسط یک مهاجم خارجی نفوذ شده است، که این مهاجم توانسته است در پايان حدود ۳۱ میلیون دلار از رمزواره‌های دیجیتالی آن را سرقت نمايد. Tether، اولین بستر مبتنی بر blockchain در جهان مي باشد که اجازه می‌دهد ارزهای مرسوم مانند ارزهای دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرند و داراي بازاری با سرمایه‌ی ۶۷۳ میلیون دلار مي باشد. Tether به‌عنوان یک نماینده برای دلار آمریکا، یورو (و به‌زودی ین ژاپن) به‌کار می‌رود که می‌تواند میان بورس‌ها ازجمله Bitfinex، Poloniex، Omni، GoCoin و دیگر بازارها ارسال شود.
با توجه به خبر ارسالي بر روي سايت رسمي اين شركت، يك نفوذگر ناشناخته در تاریخ ۱۹ نوامبر، Tokenهايي (به ارزش $30,950,010 دلار) را از کیف پول مخزن Tether به سرقت برده و آن‌ها را به یک آدرس بیت‌کوین غیرمجاز ارسال کرده است.


Tokenهای به سرقت رفته بازخرید نخواهند شد، اما این شرکت در حال تلاش برای بازیابی رمزواره‌ها به‌منظور جلوگیری از ورود آن‌ها به بازار جهاني ارز مجازی می‌باشد.
این مهاجم دارایی‌های به سرقت برده را در آدرس بیت‌کوین زیر نگهداری می‌کند:
16tg2RJuEPtZooy18Wxn2me2RhUdC94N7r
بر طبق هشدار خوئد شركت : «اگر شما هرگونه USDT دریافت کردید (این همان چیزی است که Tether آن را واحد ارز مجازی خود می‌نامد، 1USDT=1USD)، Tokenها از آدرس فوق، یا از هر آدرسی که این Tokenها را دریافت می‌کند، را قبول نکنید، زیرا آن‌ها نشانه گذاري شده و توسط Tether برای دلار بازخرید نخواهند شد.» ارزش بیت‌کوین از بیش‌ترین ارزش خود در تاریخ ۱۳ نوامبر، به‌میزان ۵٫۴ درصد کاهش پیدا کرده است. برای جلوگیری از حرکت ارزهای دیجیتالِ به سرقت رفته از آدرس مهاجم، این شرکت به‌طور موقت سرویس کیف پول خود را متوقف کرده و یک نسخه‌ی جدید از نرم‌افزار خود را نیز ارائه داده است.
بر طبق گفته خود شركت و گروه Tether، دیگر تحت تاثیر این حمله قرار نداشته و تمام Token‌های آن به‌طور کامل با دارایی‌های Tether ذخیره می‌شوند. در عوض، Tokenهایی که در این لحظه نمی‌توانند بازخرید شوند، همان‌هایی هستند که به‌تازگی از مخزن Tether به سرقت رفته‌اند. با این حال، زمانی‌که توسعه‌های نرم‌افزار انجام شوند، این رمزواره‌ها به مخزن بازگردانده خواهند شد. Tether در حال حاضر یک تحقیق کامل در مورد این رویداد و به‌منظور جلوگیری از حملات مشابه در آینده انجام می‌دهد.


  • 01.png
  • 02.png
  • 03.png
  • 04.png
  • 05.png
  • 06.png
  • 07.png
  • 08.png